Sprey Poliüretan Isı Yalıtımı

Sprey poliüretan ısı yalıtımı, yaşam alanlarının ısı izolasyon işlemidir. Poliüretan sprey köpükle yaşam alanlarının ısı yalıtımı hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Enerji tasarrufu sağlayan sprey poliüretan ısı yalıtımı ile yaşam alanları çok daha konforlu bir hale gelmekte, ısınma ve soğutma giderleri minimum seviyeye inmektedir. Isı yalıtımı yapılmayan binaların kış aylarında ısıtılması zordur. Yaz aylarında da yalıtım olmayan binalardaki alanlar sıcağı daha fazla hissetmektedir. Bu nedenle tüm binalara ısı yalıtımının yapılması tavsiye edilmektedir. Poliüretan sprey köpükle dış cephe ısı izolasyonu yapılırken vinç ya da iskele yöntemi uygulanmaktadır. Bu sayede işlem kısa sürede tamamlanmaktadır. Firmamız, poliüretan sprey köpük dış cephe ısı yalıtımı uygulamasını özel olarak tasarlanmış yalıtım aracı içerisinde yer alana özel ekipmanlı makine ve çift bileşenli sıvı poliüretan sprey köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum aracılığı ile uygulama alanına taşımaktadır. Uygulama, yüksek basınçlı özel sprey tabancasıyla binanın dış cephesine püskürtme şeklindedir.

Sprey poliüretan ısı yalıtımı işleminde poliüretan sprey köpük suyla temas etse bile bozulmamaktadır. Poliüretan asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklı bir yapıya sahiptir. püskürtme poliüretan sprey köpük bakteri ve haşere barındırmamakta, koku meydana getirmemekte ve çürüme olmamaktadır. Sprey poliüretan köpük uzun ömürlüdür. Dış duvarlar, binaların iç kısmındaki ısının denetimsiz bir şekilde dışarı çıktığı geniş yüzeylerdir. Yılda 1 metreküplük izole edilmemiş duvardan 100 ila 150 kilowatt saat arasındaki elektrik enerjisi ya da 10 ila 15 metreküplük gaza denk gelen ısıtma enerjisi kaybolmaktadır. Bu durum, poliüretan köpük dış cephe ısı izolasyonu ile yüzde 90 oranında azaltılabilmektedir.

Sprey poliüretan ısı yalıtımı uygulanırken işlem yapılan yüzeyin durumu pek önemli değildir. Poliüretan köpüğün uygulandığı yüzeyin durumu ne şekilde olursa olsun herhangi bir yapıştırıcı ve mekanik sabitlenmeye gerek kalmamaktadır. Poliüretan köpüğün kesintisiz kaplama kabiliyeti vardır ve tüm ısı köprülerini ortadan kaldırarak yüzeye yapışmaktadır. Çok güçlü bir yapışma özelliği bulunan bu malzeme, darbelerden, sarsıntılardan, depremlerden ve titreşimlerden etkilenmemektedir. Esnek bin yapıya sahip olan bu ürün, yapı ile birlikte hareket etmektedir. Köpüğün ömrü binayla aynıdır. Firmamız, sprey poliüretan ısı yalıtımını uzman ekipleri ve kaliteli malzemelerle gerçekleştirmektedir.