Çatı Isı Yalıtımı

Sprey poliüretan köpük mevsimsel koşullardan kaynaklı problemleri çözmek için yalıtım sektöründe  en kalıcı çözüm yöntemidir. Çatılara, zemine ve ters tavana püskürtülerek uygulana bilen tek ısı yalıtım sistemidir. Mevcut çatılara alanın ihtiyacına göre ters yada düz olarak da püskürtülebilir. Tersinden püskürtülen poliüretan köpük uygulama esnasında hiç bir damlama yapmaz, zemine tutunarak 8 saniye içerisinde reaktive olur.

Ek yersiz uygulama ve düşük lamda değeri özellikleri sayesinde ısı yalıtımında yüzde yüze dayanan bir  verim elde edilir.Uygulama aşamasında ekzotermik bir etki gösterdiği için tüm boşlukları doldurarak  tek parça halinde ısı ve kaçaklarına kalkan olur.

Poliüretan köpük uygulama sonrası, elastikiyet özelliğinden dolayı köpük  üzerinde rahatça yürünülebilir, kırılmaz herhangi bir deformasyona uğramaz. Dışarıdan keskin darbelere maruz kalması durumunda zarar görerek ısı yalıtımı  işlevini yitirir.

Poliüretan ısı yalıtımı yapıldıktan sonra çatı içerisi küf, nem ve toz vb. gibi rahatsız edici faktörlerden arınmış olup temiz ve hijyenik bir örtü tabakası oluşturur.

Sprey poliüretan köpük uygulamalarında  B2 yanmazlık normunda, 36- 42 danste yoğunluk kullanılması önerilmektedir. Bu yoğunluk danstesi altındaki ürün tercihleri  çatı içerisinde yapılan  ısı yalıtımı  verimini  düşürür ve istenilen sonuç elde edilmez.